Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Мора да си луд да му „подариш“ ваков пенал на Милан во 95-та минута

Published

on

Екипата на Милан повторно неочекувано остана без три бода. На пресметката синоќа со Удинезе губеше со 1:0 до судиското продолжение. Тогаш се случи последен напад на „Росонерите“ во кој добија пенал. Фудбалерот на Удинезе Јенс Стригер Ларсен практично им подари пенал на домаќините, сосема непотребно, аматерски играше со рака во сопствениот шеснаесетник. Веројатно да го издржеа овој напад Удинезе ќе заминеше со сите три бода, но и бод е успех. Сепак, според развојот на настаните треба да жалат за испуштената грешка.

Инаку, пеналот гол го претвори Кеси.

Facebook