Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Мурињо ги однесе фудбалерите на Тотенхем на врвот, всушност на покривот

Жозе Мурињо не попусто го нарекуваат „Специјалниот“, веројатно по неговите методи на работа и она што го постигнал. Дека има чудни навики покажа и неговата нова одлука, да ги качи фудбалерите на Тотенхем на врвот, односно на покривот од клупскиот стадион. Глетката навистина беше одлична.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com