Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: На лекарски прегледи новото засилување на Интер

Во наредните неколку часа се очекува десниот бек Матео Дармиан да потпише договор со Интер. Фудбалерот на Парма попладнево пристигнал во Милано на лекарски прегледи. Вакво нешто беше најавено и се очекуваше, откако Антонио Кандрева замина во Сампдорија.

Наскоро ќе биде официјализирана соработката и ќе бидат познати деталите.

Advertisement