Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Навивачот истрча на теренот, побара дрес од Роналдо, а потоа се разочара од реакцијата на Португалецот

Манчестер Јунајтед ја совлада Аталанта со 3:2 во третото коло од Лигата на шампионите по голем пресврт.

Тимот од Бергамо водеше со 0:2, а потоа Јунајтед направи пресврт во вториот дел, а победничкиот гол го постигна Кристијано Роналдо во 81. минута од натпреварот.

За Роналдо тоа беше 124 -ти гол во кариерата, а по натпреварот знаеше како да го прослави триумфот, но имаше и сцена по која сигурно ќе предизвика лавина коментари.

Имено, еден од навивачите на Јунајтед успеа да ги заобиколи чуварите и да истрча на теренот за да стигне до Роналдо.

Споменатиот навивач стигнал до Португалецот, го грабнал и го замолил да му го даде дресот, но Роналдо само одмавнал со рацете, го погледнал навивачот и продолжил по патот кон соблекувалната.

После тоа, обезбедувањето ги фати навивачот и ги изнесе од стадионот, а големиот напор не се исплатеше на крајот, бидејќи Роналдо не сакаше да го даде дресот или да го поздрави навивачот.

Реклама

Facebook

Реклама