Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Нејмар сега е подобар од Роналдо, ова се головите

Квалификации за пласман на СП во Катар, Бразил стигна до втора победа. Славеше со 2:4, а три голови постигна Нејмар, со што стигна до 64 погодоци во националниот дрес. Со ова тој го помина на листата на стрелци во дресот на Бразил легендарниот Роналдо (62), а сега пред Нејмар останува само Пеле кој имаа 77 погодоци.

 

Advertisement