Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Нов гол на Меси, ПСЖ израмни

Лионел Меси постигна уште еден гол во дресот на ПСЖ.

Францускиот клуб беше домаќин на Лајпциг во натпреварот од 3. коло на Лигата на шампионите и засега добро се мачи, па од 57. минута бркаа разлика, бидејќи Германците потоа поведоа со 2:1.

Сепак, Меси по несебичен потег и асистенција на Мбапе успеа да постигне гол со малку среќа, па сега е 2:2 на семафорот.

Лајпциг се надева на првиот бод на овој тежок меч на гости, додека Парижаните сакаат со победа да направат голем чекор кон пласман во нокаут фазата на натпреварувањето.

 

Реклама

Facebook

Реклама