Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Новото засилување на Интер пристигна на лекарски прегледи во Милано

По речиси еден месец неизвесност и најави дека ќе допатува во Милано, конечно тоа се случи. Артуро Видал пристигна на лекарски прегледи. Вечерва слета во Милано, а по лекарските прегледи ќе ја официјализира соработката со Интер. Тој беше голема желба на тренерот Антонио Конте.

Според информациите Видал ќе потпише двегодишен договор, а Барселона ќе добие само еден милион евра и тоа низ бонуси.

Advertisement

Facebook

Реклама