Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ова е скандалозната снимка која ја „тресе“ репрезентацијата на Англија

Утревечер Англија игра против Данска во Копенхаген, но без Гринвуд и Фоден. Двајцата се исфрлени од селекцијата на „Гордиот албион“, бидејќи за време на престојот во Исланд ги прекршиле правилата за карантин. Биле во хотел со девојки, очигледно Исланѓанки. Се чини дека забавата им била поважна од самиот натпревар против Исланд кој Англија го доби со 1:0.

Фоден и Гринвуд се дружеле со непознати девојки, со што го прекршиле правилото за карантин поради коронавирусот.

Сега е објавено видео на твитер од девојка која разговара со двајцата фудбалери.

Девојка: Сега, каков е планот?

loading...

Еден од фудбалерите: Зависи од тоа што сакаш…

-Можеме во хотел, но мораш да не провлечеш внатре….

ФОДЕН: Зошто да доаѓате во хотел, што очекуваш?

Девојка: Што мислиш ти?

Како што стојат работите се договарале оргии во хотелска соба. По ова Фоден и Гринвуд порано го напуштија тимот на Англија и ги очекува жестока казна.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com