Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: По поразот од Ѓоковиќ, Надал ги „нападна“ навивачите

Репрезентацијата на Србија вчера го освои првиот АТП Куп, со победа во финалето во Сиднеј против селекцијата на Шпанија. Во вториот меч од финалето Рафаел Надал поразен е од Новак Ѓоковиќ со 2:0 во сетови, а по тој меч своето незадоволство не го криеше Надал. Тој ги „нападна“ навивачите кои биле наклонети на Новак Ѓоковиќ.

-Имав и поголеми искуства со овие навивачи. Тие се навивачи, но не се Австралијанци (се смее). Понекогаш ќе дојдат на трибините, со малку повеќе супстанци во нивните тела од колку што треба. Не се разбираат во овој спорт. Ја сакам јас таа поддршка која ја пружаат на својата земја, но постојат моменти кога треба да ги почитувате и другите играчи, изјави Надал.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com