Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Поништен еден од најубавите голови на ЕУРО 2020 и тоа на нашиот Пандев

Мaкедонија загуби со 2:1 од Украина, што беше втор пораз на дебитантското ЕП, од исто толку мечеви. Со ова мечот против Холандија на 21 јуни ќе биде само за престиж и достојно простување на првото Европско првенство во историјата. Единствениот гол за Македонија на денешниот меч го постигна Алиоски од пенал, но претходно во првиот дел гол постигна и Горан Пандев, кој беше со лоб удар, еден од најубавите во досегашниот тек од континенталниот собир. Сепак, поради офсајд голот на Пандев беше поништен од судиите.

Реклама

Facebook