Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Сари како момче се обиде да скрие дека пуши цигара

Јувентус загуби од Рома so мешаниот состав, а Маурицио Сари го следe[e овој натпревар од трибините на стадионот „Алијанц“.

Сари не можеше да седне на клупата или да застане на рестриктивниот простор за тренери затоа што беше суспендиран, па го најде своето место на трибините.

Искусен стручњак е познат како хроничен пушач, познатo е дека пуши неколку кутии цигари на ден, но како тренер за време на натпреварите, тој не е во можност да го стори тоа заради правилата.

Сепак, tој беше на трибините вчерa, а неговите играчи на теренот играа доста лошо, голема беше веројатноста дека нема да се воздржи и реши да „запали една“.

Како и да е, со оглед на тоа што емитувањето натпревари работи со голем број камери, се очекуваше да бидат снимени овој детал. Сари тајно повлекуваше и ја криеше цигара, но сепак беше предоцна.

Патем, ослабениот Јувентус без неколку најголеми starsвезди како Кристијано Роналдо и Паоло Дибала загуби од Рома со 1: 3, но што е најважно, успеа да го освои Скудетото по деветти пат по ред.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама