Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Сеферовиќ имаше можност да и ја уништи сезоната на Барса, но го пропушти невозможното

Неверојатно е што не искористи швајцарскиот репрезентативец вечерва.

Барселона и Бенфика одиграа 0:0, што значи дека во последното коло каталонскиот тим мода да одигра исклучиво победа во Минхен против супермоќниот Баерн.

Секако дека Барселона има уште шанса, два бода повеќе од португалскиот ривал и на крајот на краиштата ќе се надева дека Динамо Киев може да направи нешто во Лисабон, а тренерското знаење на Чави ќе помогне да се урне германскиот гигант.

Во Барселона ќе изгубеа секаква надеж дека по контранападот во 94. минута Сеферовиќ можеше да постигне гол, но го промаши невозможното.

Ако по некое чудо Бенфика не се пласира понатаму, Сеферовиќ цел живот ќе го сонува овој момент од Камп Ноу…

Реклама

Facebook

Реклама