Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Шкендија е елиминирана, но евроголот против Тотенхем е за насловните шпици

Тотенхем славеше со 3:1 во Скопје и ја елиминираше Шкендија од Лига Европа. Сепак, во 55 минута барем за момент тетовскиот тим ја врати неизвесноста на овој меч, иако се знаеше дека англискиот тим е голем фаворит. Голот кој го постигна Валмир Нафиу е за насловните шпици на спортските емисии. Вистински еврогол, или како би се рекло во англиски стил, со „проектил“ од далечина.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама