Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Што му направи Тијаго Силва на Нејмар?!

ПСЖ губеше до 90-та минута со 1:0 од Аталанта, а потоа за три минути направија пресврт и славеа со 2:1 за пласман во полуфинале. Јасно е дека по еден ваков меч и кам-бек владее одлична атмосфера во тимот. Доказ за тоа е шегата која ја направи Тијаго Силва. Народски речено го „извади од памет“ неговиот соиграч Нејмар.

ПСЖ во полуфиналето ќе игра изненадувањето на сезоната, се разбира покрај Аталанта, тимот на Лајпци и тоа на 18-ти август.

View this post on Instagram

👻👻👻 @neymarjr @thiagosilva

A post shared by 433 (@433) on

 

Advertisement

Facebook

Реклама