Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Сите фудбалери сакаат да биде како некогаш, но кога ќе се случи тоа?

Голманот на Ајакс Андре Онана е еден од оние на кои навивачите многу му недостигаат. Па поради тоа пред мечот со Херенвен одлучи да ги „поздрави“ празните трибини.

Секако, поради коронавирусот во Холандија има забрана за присуство на навивачите, но неговиот потег доволно зборува во каква состојба е фудбалоот. Сите фудбалери сакаат да биде како некогаш, да играат пред полни трибини, но кога ќе се случи тоа, во моментов никој не знае.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама