Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Снимки од тренингот на Луис Суарез поради кои можеби Јувентус ќе одлучи да не го ангажира

Според италијанските медиуми Јувентус договорил се со Луис Суарез, а останува само Уругваецот да го раскине договорот со Барселона. Сепак, исто така дел од италијанските медиуми објавија видеа од тренингот на Барселона, поточно Луис Суарез, поради кои можеби Јуве ќе се одлучи да не го ангажира.
Имено, на овие видеа се гледа како Суарез има неколку килограми вишок, дека се движи споро, во неговите спринтови нема експлозивност и дека брзо се заморува. Рочно е тоа дека тренинзите штотуку почнаа, но и стартот на новата сезона е за само неколку дена.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com