Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Социјалните мрежи „горат“ ова е засилувањето на Пеп Гвардиола од 68 милиони евра

Сега е официјално, Бенфика соопшти дека го продаел дефанзивецот  Рубен Диас на Манчестер Сити за 68 милиони евра. Пеп Гвардиола се надева дека токму тој ќе биде решението за одбраната, а дека имаат проблем се покажа на мечот со Лестер викендов на кој примија дури пет голови (2:5).

Сепак, социјалните мрежи „горат“. Се појави и видео од несфатлив негов потег во дресот на Бенфика, кога во непотребна ситуација со лизгачки старт соборува противнички играч. Фановите се прашуваат дали Диаз вреди 68 милиони евра.

 

Advertisement

Facebook

Реклама