Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Тадиќ го спаси Ајакс од пораз, сакаше да се пресмета со противнички фудбалер, а потоа се спасуваше и бегаше од навивачите

Published

on

Во Холандија се одигра големото дерби помеѓу ПСВ и Ајакс. Резултатот на крајот беше 1:1. Водеше домаќинот со голот на Захави во 39-та минута. Сепак, во втората минута од судиското продолжение српскиот интернационалец Душан Тадиќ погоди од пенал и го спаси Ајакс од пораз. На овој меч тој сакаше и да се пресмета со противнички фудбалер, но страстите беа смирени. Сепак, голем скандал се случи по мечот. Имено, Тадиќ бегаше и се спасуваше од противничките навивачи кога излегуваше од стадионот. Тие му викаа „уааа“, а и почнаа да го напаѓаат и гаѓаат поради што мораше да избега во автобусот.

 

Facebook