Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: „Тики-така“ во Манчестер Сити, секако тоа е „ракописот“ на Гвардиола

Манчестер Сити води со 2:1 на гостувањето кај Вулверхемптон и со тоа на само неколку минути е на чекор до првата победа на првиот меч од новата сезона. „Граѓаните“ водеа со 2:0 по само 30-тина минути игра, а стрелци беа Кевин де Брујне од пенал и Фоден. Акцијата при вториот гол навистина беше прекрасна и потсетуваше на славната „тики-така“ на Барселона додека таму тренер беше Гвардиола. Секако дека од каталонскиот тим пренесе нешто и во Манчестер Сити.

Во 78-ма минута Хименес само намали на 2:1.

 

Advertisement

Facebook

Реклама