Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Убиствен поглед, на Мбапе не му се допадна потегот на Жиру

Репрезентацијата на Франција во неделата играше против Португалија, а мечот заврши без голови. Во центарот на вминанието по мечот се најдоа Мбапе и Жиру поради детаљ од соблекувалната.

Имено, додека Жиру се поздравуваше со соиграчите, одлучи да го „помилува“ Мбапе по главата, што секако не му се допадна на младиот напаѓач. Неговиот израз на лицето доволно зборува, а освен тоа веднаш го зема чешелот да си ја поправи фризурата.

Advertisement

Facebook

Реклама