Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ваков гол се постигнува еднаш во кариерата, како Ланзини го шокираше Тотенхем?

Ланзини во четвртата минута од судиското продолжение постигна феноменален гол со кој израмни на 3:3 и со тоа Вест Хем остане непоразен на гостувањето кај Тотенхем иако до 82.минута губеше со 3:0. Навистина ваков гол се постигнува само еднаш во кариерата.

 

Advertisement