Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ваков гол сигурно никогаш не сте виделе, социјалните мрежи „горат“

На мечот помеѓу Филаделфија Унион и Хартфорд, во рамките на американската УСЛ лига (еден ранг под МЛС) е виден несекојдневен гол. Резултатот беше 2:2, се до 90-тата минута кога гостите успеаја да постигнат победнички погодок. На овој гол никој не се надеваше, особено поради тоа што топката беше во рацете на голманот.

Голманот на Филаделфија од непосредна близина направи грешка, па практично погоди противнички играч во ногата, а топката заврши во неговата мрежа.

Advertisement

Facebook

Реклама