Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ван де Бек дебитираше со гол, но Манчестер Јунајтед доживеа тежок пораз

Манчестер Јунајтед доживеа тежок пораз на домашен терен од Кристал Палас со 3:1. Единствениот гол за „Црвените ѓаволи“ го постигна новото засилување Ван де Бек во 80-та минута кој во игра влезе десетина минути претходно. Головите за Кристал Палас ги постигнаа Таусенд и два пати Заха. Ова е втора победа за Кристал Палас.

 

Advertisement