Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: За овој гол на Исланд против Белгија се зборува, ни самите не веруваа дека погодија

Белгија го совлада Исланд со 5:1, но верувале или не гостите поведоа со голот на Фридјонсон по само десет минути игра. За голот кој што го постигнаа зборуваат сите медиуми, па дури и самите Исланѓани не веруваа дека топката ќе влезе во голот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com