Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Засилувањата на клупа, Милан победи, кој друг ако не Златан Ибрахимовиќ

Милан со победа на домашен терен ја отвори новата сезона. Вечерва на „Сан Сиро“ ја совладаа Болоња со 2:0. Стрелец на двата гола беше Златан Ибрахимовиќ, па уште на првиот меч од новата сезона се покажа одлична одлуката на раководството на тимот да го задржи уште една година во својот тим.

Првиот гол го постигна во 35-та минута, а вториот од пенал во 50-та.

Интересно е тоа што новите засилувања Диаз од Реал Мадрид и Тонали од Бреша мечот го почнаа од клупата за резерви, но сепак добија шанса во вториот дел.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама