Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Засилувањето на Милан од Реал Мадрид со еден потег ги „купи“ навивачите

Младиот офанзивец кој штотуку стигна во Милан, вчера одигра пријателски меч против Монца (4:1)

Милан на празниот стадион забележа убедлива победа, а Брахим Диаз ги одигра последните 20-тина минути.

Покажа веднаш дека „Росонерите“ направиле добра зделка откако го позајмија од Реал Мадрид. Со неколку дриблинзи ги „купи“ навивачите на Млан.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com