Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Затоа е „Специјалниот“ , погледнете го одговорот на Мурињо кога го прашаа што се случи на мечот Тотенхем-Вест Хем

Тотенхем водеше со 3:0 на мечот со Вест Хем до 82.минута, но на крајот не победи. Вест Хем успеа да израмни на 3:3 и да освои бод, а згора на тоа Ланзини постигна фантастичен погодок за 3:3 во четвртата минута од судиското надополнување.

Кога по мечот Мурињо беше запрашан од новинарот што се случи, тој едноставно одговори:

-Се случи фудбал….

 

Advertisement

Facebook

Реклама