Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Жестока пресметка меѓу Клоп и Артета на „Енфилд“.

Менаџерите на Ливерпул и Арсенал, Јирген Клоп и Микел Артета имаа жестока пресметка вечерва во текот на првото полувреме од натпреварот одигран на „Енфилд“.

По една судиска одлука на теренот, Клоп и Арета имаа поинаков поглед на ситуацијата што се случи.

Дошло до жестока вербална пресметка меѓу двајцата менаџери, а страстите морале да ги смират судиите и другите членови на стручните штабови на двата тима.

Имаше многу остри зборови од двете страни, а вака изгледаше сето тоа покрај стадионот на Енфилд.

Се се случи по нешто повеќе од половина час игра, а судијата ги ’награди’ двајцата менаџери со жолт картон.

Реклама

Facebook

Реклама