Connect with us

Фудбал

Водачот на навивачите на Лион му пријде на хулиганот кој го удрил Пајет во глава и му удрил шлаканица

Натпреварот меѓу Лион и Марсеј синоќа беше прекинат и воопшто не беше продолжен.

Имено, дербито меѓу Лион и Марсеј беше прекинато во осмата минута од натпреварот кога еден од навивачите на домаќините со шише го удри Димитри Пајет во главата.

Пајет изведуваше корнер од левата страна, а кога сакаше да ја намести топката, шишето го удри во лице.

Лекарскиот тим веднаш му укажа помош на Пајет, кој стана и покажа дека е добро, но мораше да оди во соблекувалната со останатите соиграчи бидејќи судијата одлучи да ја прекине играта.

Интересно е што полицијата веднаш го идентификувала навивачот кој го фрлил шишето и го извадил од стадионот. Сепак, пред тоа имаше средба и со лидерот на навивачите на Лион кој беше бесен на него.

Еден од челниците на навивачите на Лион веднаш му кажал на навивачот кој го фрлил шишето, а овој му одржа лекција, па дури и му удрил шлаканица, а камерите успеале да го снимат.

Реклама

Facebook

Реклама