Поврзи се со нас

Ракомет

Време е за помладите, Тимур Дибиров кажа доста е!

Репрезентативецот на Русија Тимур Дибиров одлучи да стави крај на својата репрезентативна кариера. 37-годишното руско лево крило, кој е четврти стрелец во историјата на ЕХФ Лигата на шампионите, имаше многу повеќе успеси на клупски план, отколку со репрезентацијата. Со македонскиот шампион Вардар два пати ја освојуваше Лигата на шампионите.

Дибиров пред Вардар настапуваше за Чеховски Медведи, со кои успеа да стигне до Ф4 во ЛШ 2010-та во Келн, каде заврши како четврти зад Кил, Сиудад Реал и Барселона.

Извор „Balkan-handball“

loading...

Facebook