Connect with us

Фудбал

10 години суспензија поради местење на натпревари за Скендербеу

Албанскиот прволигаш Скендербег ќе заработи најголема казна во историјата на фудбалот поради местење на резултати.

Според локалните медиуми Скендербег ќе биде суспендиран 10 години од сите натпреварувања на УЕФА и ќе плати 1 милион парична казна.
Дисциплинската комисија при УЕФА покрена истрага за сезоната 2015/2016 поради местење на натпревари во домашното првенство и на меѓународната сцена.

Наместени биле натпреварите против Спортинг Лисабон, Динамо Загреб и Локомотив Москва.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com