Connect with us

Фудбал

15 натпревари без победа, Академија Пандев против Струга ТЉ ќе проба да промени нешто

Во четрвтото коло од првата македонска фудбалска лига, која ова коло ќе биде во три дена се одигрува и еден од најзначајните натпревари меѓу Академија Пандев и Струга Трим Љум. На стадионот во Струмица, Акандемија Пандев ќе проба да ја прекине црната несреќа која ги прати пандевци веќе 15 натпревари.

Последно се радувале на натпревар во октомври минатата година, од тогаш еве веќе 15 натпревари немаат постигнато никаков успех, немаат победи, немаат ниту постигнато гол во новата сезона од ПМФЛ.

Натпреварот започнува од 16.30, а директен пренос овозможен од ФФМ ќе може да гледате и на SPORTM.mk.

САБОТА 29.08.2020:

РАБОТНИЧКИ – ВАРДАР

А.ПАНДЕВ – СТРУГА ТЛ

МАКЕДОНИЈА ЃП – БЕЛАСИЦА

НЕДЕЛА 30.08.2020:

ШКУПИ – ПЕЛИСТЕР

ПОНЕДЕЛНИК 31.08.2020:

ШКЕНДИЈА – БОРЕЦ

СИЛЕКС – РЕНОВА

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com