Connect with us

Кошарка

160 милиони долари на Холидеј за четири години

Published

on

Милвоки Бакс ќе потпише со Холидеј четиригодишен договор вреден 160 милиони долари.

Холидеј договори нов соработка со Бакс и ќе собере дури 40 милиони долари по сезона до 2025 година.

Искусниот 30-годишен дефанзивец е член на Бакс од ноември 2020 година, кога пристигна во голема размена меѓу четири екипи.

Во својата кариера, Холидеј играше за 76ерс и Пеликанс и има просек од 16 поени по натпревар.

Facebook