50.000 навивачи подготвени да го прослават падот на Манчестер Јунајтед

Манчестер јунајтед се наоѓа во тешка ситуација. Ѓаволите во моментов се наоѓаат на 12. место во Премиер лигата по поразот од 1:0 на Њукасл.

-текстот продолжува по рекламата-

Тешки денови за легендарниот клуб, кој е на само два бода од оддалеченост од опстанок во лигата и 15 зад лидерите на табелата, Ливерпул.

За клуб со толку голема историја не е фер. Како што стои ситуацијата, навивачите исто така паднаа во депресија, но противниците уживаат во моментот.

Навивачите на разни тимови на ПЛ планираат голема забава доколку Јунајтед испадне ов ПЛ.

На Фејсбук е создаден настан под наслов: Забава за испаѓање на Манчестер Јунајтед.

На поканата одговорија над 50.000 луѓе.

Loading...