Connect with us

Фудбал

Абидал може да биде отпуштен од Барса по Сетиен, тој го поддржува тренерот дури и по 2:8 со Баерн

Барселона, 15 август 2020 (МИА) – Тренерот на Барселона, Кике Сетиен, наскоро ќе биде отпуштен од својата функција, пренесува „Diario Sport“. Засега Сетиен не е известен за отказот, но извори во клубот велат дека тренерот знае што ќе се случи со него.

Денес ќе се разговара за условите на раскинување на договорот со фудбалскиот стручњак. Разрешувањето се очекува да биде објавено во наредните два дена.

После Сетиен, спортскиот директор Ерик Абидал може да биде отпуштен од работа. Функционерот продолжува да го брани тренерот дури и по поразот од Баерн (2:8) во четвртфиналето на Лигата на шампионите. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com