Connect with us

Фудбал

Ајакс подготвен да му понуди на Суарез три милиони евра годишно

Амстердам, 25 август 2020 (МИА) – Холандскиот фудбалски великан Ајакс е заинтересиран за трансфер на Суарез и му нуди на играчот плата од три милиони евра. Сепак, Луис Суарез нема да го напушти каталонскиот клуб, објави новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука ди Марцио.

Според изворот, 33-годишниот Уругваец не сака да го напушти шпанскиот клуб заради високата плата од 25 милиони евра годишно.

Суарез игра за Барселона од 2014 година. Минатата сезона тој постигна 21 гол и седум асистенции на 38 натпревари во сите натпреварувања. Неговиот со Барса е со важност до јуни 2021 година. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com