Connect with us

Фудбал

Алиоски: Добро е да си дома, на овој стадион пишуваме историја, но ништо ако не се пласираме на ЕП

Македонската фудбалска репрезентација ги почна подготовките за мечевите против Ерменија и Грузија (на 5-ти и 8-ми септември) од Лигата на нации. Ова е нова сезона, но од претходната остана уште плеј-офот.

Полуфиналето е со Косово во октомври, а доколку Македонија победи тогаш во финалето ја очекува пресметка против Белорусија или Грузија за пласман на ЕП.

-Се вративме дома, добро е кога ќе се вратиш. Посебно на овој стадион каде пишуваме историја, ама има уште, ништо не е готово и нема да биде ако сето тоа не го завршиме со пласман на Европското првенство, вели Алиоски.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com