Поврзи се со нас

Фудбал

Алкантара ќе игра на „Паркот на принцовите“

Париз, 5 октомври 2020 (МИА) – Неколку минути пред затворањето на преодниот рок, Рафиња Алкантара потпиша за Пари Сен Жермен, пренесува „Мундо Депортиво“.

-текстот продолжува по рекламата-

Играчот од средниот ред на Барселона заминува за Париз без трансфер такса, но со потенцијални 3,5 милиони евра во форма на клаузули.

Покрај тоа, шпанскиот клуб ќе добие 35% од последователната продажба на Бразилецот.

-текстот продолжува по рекламите-

Во последните години, Рафиња минуваше периоди на позајмица во Селта и Интер и немаше никакви индиции дека Роналд Куман ќе се потпира на него.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама