Англиски клуб нуди 30 милиони евра за Герет Бејл, на потег е Реал Мадрид

Премиерлигашот Тотенхем е заинтересиран во своите редови да го врати Герет Бејл од Реал Мадрид. Претседателите на клубот, Даниел Леви и Флорентино Перез се состанаа во Мадрид за да разговараат за деталите за можен трансфер. Спарс сакаат да купат играч за 30 милиони евра.

-текстот продолжува по рекламата-

Леви исто така сакаше да знае дали тренерот на Реал, Зинедин Зидан смета на Велшанецот. Бејл не се најде во составот за последниот натпревар со Севиља и покрај тоа што немаше никакви здравствени проблеми.

Во моментов не се знае дали Леви и Перез разговарале за трансфер на Бејл во јануари или дали станува збор за летен трансфер.

Триесет годишниот фудбалер од средниот ред оваа сезона има одиграно 12 натпревари во Ла Лига и постигнато два гола.

Совет за етика во медиумите
Loading...