Connect with us

Тајмаут

Антонела објави емотивно видео, од свадбата со Меси (ВИДЕО)

Објавено:

Антонела на својот сопруг му посвети неколку убави зборови на третата годишнина од нивната венчавка.

Вчера беше посебен ден за него затоа што вчера беа три години од денот кога се ожени со жената од неговиот живот.

Антонела Рокукузо, сопруга на sвездата на Барселона, се потсети на овој посебен момент објавувајќи видео од нивната свадба и неколку детали кои не биле достапни за јавноста.

“Ќе те сакам и ќе ме сакаш. Те сакам и тоа е мојата единствена вистина. Тоа е нашата голема љубов. Што никогаш нема да умре… Среќна трета годишнина од љубовта. Те сакам”, напиша Антонела, која е уште од детството со Меси, а сега имаат и три деца.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама