Connect with us

Фудбал

Арангис стана нов капитен на Баер

Леверкузен, 4 септември 2020 (МИА) – Капитенот на Баер, Ларс Бендер одлучи да си даде оставка. Главниот тренер на тимот Питер Бос го одобри неговото барање, пренесува клупската прес-служба.

Играчот за врска Чарлс Арангис стана нов капитен на тимот од Леверкузен.

– Сигурен сум дека капитенот секогаш треба да биде на теренот и да влезе во главниот тим, што не успеав секогаш во минатата сезона,  ја објасни Бендер својата одлука да ја отстапи капитенската лента. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com