Connect with us

Фудбал

Арсенал: Обамејанг и Лаказет преговараат за нови договори

Премиерлигашот Арсенал е во преговори за нови договори со напаѓачите Александар Лаказет и Пјер-Емерик Обамејанг, јавуваат британските медиуми.

Според „The Sun“, договорот на Обамејанг истекува во 2021 година, на Лаказет во 2022 година. Клубот сака да ја продолжи соработката со нив на долгорочна основа.

Триесетгодишниот Обамејанг минатата сезона мина 51 натпревар за Арсенал и постигна осум гола со осум асистенции.

Ефектот на 28-годишниот Лаказет на 49 натпревари беше 19 голови и 13 асистенции.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com