Connect with us

Фудбал

Аталанта се засили со дефанзивец на Јувентус

Аталанта се засили со Кристијано Ромеро, фудбалер на Јувентус, кој минатата сезона настапуваше како позајмен во Џенова. И оваа зделка е позајмица, но сега двегодишна.

Во зависност од настапите на 22-годишниот дефанзивец, Аталанта ќе треба да му плати на Јувентус до 2 милиони евра за следниве две сезони. Откупната клаузула е 16 милиони евра а ќе биде платена на рати во рок од три години.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com