Connect with us

Фудбал

Атлетико сака да го добие Лаказет, клубот е подготвен за него да понуди паричен надоместок и еден играч

Мадрид, 26 август 2020 (МИА) – Атлетико продолжува со обидите да го потпише напаѓачот на Арсенал, Александре Лаказет, пренесува „Марка“.

Раководството на мадридскиот тим за 29-годишниот напаѓач е подготвено да плати одредена сум плус и еден игра од следниве тројца: Том Лемар, Анхел Кореа или Витоло.

Во зимскиот преоден рок, Арсенал ја одби понудата на Атлетико за Французинот.

Минатата сезона во Премиер лигата Лаказет одигра 30 натпревари на кои постигна 10 гола и оствари шест асистенции. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com