Connect with us

Други спортови

АТП вклучи уште четири турнири во календарот 2020 година

Келн, 10 септември 2020 (МИА) – Четири нови турнири се додадени на календарот на АТП за остатокот од 2020 година, соопштија од здружението.

Германскиот град Келн ќе биде домаќин на два турнири во последователни недели од серијата АТП 250, кои ќе се одржат на тврда подлога во сала.

На островот Сардинија ќе има турнир на земја, а главниот град на Казахстан, Нур-Султан, исто така, ќе биде домаќин на турнир во сала.

АТП посочи дека сите четири натпреварувања ќе се одржат во согласност со највисоките санитарни барања.

loading...

Турнирите во Келн ќе започнат на 12 октомври, кога ќе започне турнирот во Сардинија.

Казахстанскиот „Астана опен“ започнува на 26 октомври.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com