Поврзи се со нас

Фудбал

Азар и Асенсио не се најдоа во составот на Реал Мадрид за натпреварот со Бетис во Ла Лига

Мадрид, 25 септември 2020 (МИА) – Реал Мадрид го објави списокот на играчи кои ќе можат да играат против Бетис во 3. коло од Ла Лига.

-текстот продолжува по рекламата-

Играчите од средниот ред Еден Азар и Марко Асенсио не беа вклучени во понудата на клубот од Мадрид. Тие не се подготвени за игра, иако и двајцата денес тренираа со останатите фудбалери.

Дефанзивецот Едер Милитао и напаѓачот Маријано Дијаз исто така продолжуваат да закрепнуваат од претходните повреди.
Реал Мадрид ќе игра со Бетис утре, 26 септември. Натпреварот започнува во 21 часот. зс

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама