Поврзи се со нас

Кошарка

Баерн му пресуди на Макаби во Тел Авив – Милано испушти изненадување кај Олимпијакос

Во вечерашните одигранти натпревари, триумфи запишаа тимовите на Олимпијакос против Милано (86-75), односно Баерн Минхен против Макаби Тел Авив (85-82).

Слукас реализира 17, а Принтезис и Харисон го следеа со 16 поени. Родригез беше најдобар стрелец кај гостинската екипа со 18 поени.

Најдобар во победничкиот тим беше Слукас со 17 поени, додека кај Милано најефикасен беше Родригез со 18 поени.

Advertisement

Facebook

Реклама