Connect with us

Фудбал

Баерн се вклучува во битката за Белерин

Минхен, 8 септември 2020 (МИА) – Баерн е уште еден клуб кој има интерес за десниот бек на Арсенал, Ектор Белерин. Германските гиганти бараат играч за оваа зона на нивна одбрана и клубот е насочен кон Шпанецот, пишува „Мирор“.

Сепак, Баварците можат да се соочат со сериозна конкуренција за потписот на 25-годишниот играч. Тој е посакуван и од Пари Сен Жермен, кој веќе даде понуда вредна 30 милиони евра, која беше одбиена.

Се проценува дека Британците за него сакаат 40 милиони евра.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com