Connect with us

Фудбал

Бакајоко одби да се пресели во Кристал Палас

Лондон, 16 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Челзи, Темуе Бакајоко одби да се пресели во Кристал Палас.

Според новинарот Николо Скира, 26-годишниот Французин се надева дека ќе ја продолжи кариерата во Милан, кој веќе го има изнајмено фудбалерот.

Италијанците имаат намера да го продадат играчот за врска Раде Круниќ за да го ангажираат Бакајоко.

Французинот минатата сезона ја мина во Монако, постигнувајќи еден гол и две асистенции на 20 натпревари во Лига 1. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com