Поврзи се со нас

Фудбал

Барди: Косово немаше ниту една шанса, освен подарокот за израмнувачкиот гол

„Почнавме со притисок, беше тешко да се влезе во дуелот, но добро бевме поставени. Косово немаше ниту една шанса, освен подарокот за израмнувачкиот гол. Примивме гол, но не се растуривме и продолживме да играме наша игра. Игравме отворено и на победа, но целта ни беше победа и финале.

Македонија е гладна за пласман на Европско првенство и денес оставивме срце и одличен впечаток пред Грузија. Сите даваме максимум и ќе дадеме максимум само да се пласираме следното лето на Европско првенство“, рече Барди.

Advertisement

Facebook

Реклама